وردپرس آموزش وردپرس

آموزش حذف www از آدرس در وردپرس بدون هیچ افزونه‌ای

http://up.yekweb.com/images/89-10/no-www.gif

حذف www از آدرس، همواره از مسئله‌هایی هست که خیلی افراد بهش اعتقاد زیادی دارن. البته بنده مخالف این موضوع هستم. چون همواره دلیل خاصی نمی‌تونه داشته باشه و خود گوگل هم صراحتاً اشاره کرده مهم اینه که همواره آدرس سایتتون یا بدون www باشد یا همراه www. البته اگه ما بخوایم وارد این موضوع بشیم باید بحث‌های زیادی کنیم که بهتره وارد نشیم و به همون موضوع خودمون یعنی حذف www اشاره کنیم.

 

راستش همونطور که مطلعید در وردپرس در بخش تنظیمات همگانی می‌شه آدرس رو به‌طور دلخواه وارد کرد و www  رو حذف کرد. البته این مورد برای بنده به هیچ وجه صدق نمی‌کرد چون من از وردپرس مالتی‌یوزر استفاده می‌کنم و در صورت فعال شدن وردپرس مالتی‌یوزر این گزینه از بخش تنظیمات حذف میشه.  البته به غیر از مالتی‌یوزر برای سایر کاربران هم همین مشکل بود که بارها و بارها سوال می‌پرسیدن.

 

شما توسط اضافه کردن کد می‌تونید این امکان حذف www رو عملی کنید. البته یه نکته بگم که حذف www به این معنیه که وقتی آدرس سایت شما بصورت http://www.site.com زده شد، بطور خودکار آدرس به http://site.com ریدایرکت می‌شه. همون قضیه‌ای که ابتدای مطلب خدممتون عرض شده بود (یکی بودن آدرس سایت بطور همیشگی).

 

شما این کدها رو به htaccess (واقع در روت سایت) اضافه کنید. البته دقت کنید که کدها در ابتدای این فایل درج بشن.

 

RewriteEngine On<br />
	RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.yekweb\.com$ [NC]<br />
	RewriteRule ^(.*)$ http://yekweb.com/$1 [R=301,L]</p>
<p># BEGIN WordPress<br />
	<ifmodule mod_rewrite.c><br />
	RewriteEngine On<br />
	RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.yekweb\.com$ [NC]<br />
	RewriteRule ^(.*)$ http://yekweb.com/$1 [R=301,L]<br />
	RewriteBase /<br />
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f<br />
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d<br />
	RewriteRule . /index.php [L]<br />
	</ifmodule><br />
	# END WordPress

 

سپس بعد از درج کدها شما می‌بایستی آدرس سایت خودتون رو با yekweb تعویض کنین. به همین راحتی. الان اگه آدرس سایتتون رو با www وارد کنین مشاهده می‌کنین که بطور خودکار آدرس به بدون www انتقال داده می‌شه.

 

پ.ن: این نکته رو هم بگم دوستان من این روش رو فقط روی وردپرس تست کردم و اگه دوستان دیگه روی سیستم‌های دیگه مثل دیتالایف و یا نیوک تست کردن و جواب داد لطفاً اطلاع بدن. ممنون.

 

یک وب: قالب زیبای سایت تک ایده برای وردپرس منبع: یک وب داتــ کام

درباره نویسنده

یک وب

یک‌وب ، تنها یک وب نیست

13 دیدگاه

دیدگاهتون رو ارسال کنید