طراحی وب راهکارهای وب

وبمسترها به‌گوش باشید! پیج‌رنک گوگل آپدیت شد!

http://up.yekweb.com/images/89-10/pagerank_google.gif

همونطور که مستحضرید پیج‌رنک گوگل همین چند روز پیش موقعی که بنده در مسافرت بودم آپدیت شد یعنی در تاریخ 20 ژانویه 2011 (به شمسی می‌شه 30 دی 1389) آپدیت شد و تمامی سایت‌ها دارای صعود،ثابت و یا نزول رنک‌هایشان شدند. راستش چند وقتی بود که خیلی در نخ این گوگل دوست داشتنی فرو رفته بودم. حتی یک بحث هم در انجمن دوست داشتنی وب‌آلفا ایجاد کردم و توسط عده‌ای از دوستان در مورد پیج‌رنک بحثی کردیم که واقعاً بحث کاملی شده و از نظر من یکی از کامل‌ترین بحث‌ها برای آموزش سئو و اینکه چطور پیج‌رنک سایتتون رو بالا ببرین می‌تونه برای هر وبمستری مفید باشه. پیشنهاد بنده اینه که اگه پیج‌رنک و یا سئو براتون مهمه حتماً این بحث رو مطالعه کنید. حقیقتش یه نکته هم بود که قبلاً دوست داشتم بگم ولی دو دل بودم که بگم یا نگم! بعد که با سعید مشورت کردم گفت بهتره این مطلب رو انتشار ندی! من هم به حرفش گوش کردم.

 

راستش این مطلبی که می‌خواستم منتشر کنم این بود که بزودی پیج‌رنک گوگل آپدیت می‌شه و بنده هم می‌خواستم به همین تاریخ ژانویه اشاره کنم. البته گفتینه که تاریخ دقیق نه فقط می‌خواستم بگم که از اواسط تا اواخر ماه ژانویه آپدیت می‌شه که به هر حال منتشر نشد و از این مسئله بهتره بگذریم. اما موضوع بعدی آپدیت بعدی پیج‌رنک گوگل هست که خیلی از دوستان دربارش سوال می‌کردن که بهتره همینجا به این نکته اشاره کنم که هنوز تاریخ بعدی آپدیت مشخص نشده و ما سعی می‌کنیم تا وقتی که تاریخ بعدی اعلام شد همینجا اطلاع‌رسانی کنیم تا دوستان دیگه حواسشون رو کامل جمع کنند.

 

و اما برای این قسمت ازمقاله به چند سایت مهم که رنک‌ اونها تغییراتی کرد اشاره می‌کنم:

سایت پشتیبان وردپرس فارسی ( http://wp-persian.com ) : ارتقا از رتبه 5 به رتبه 6

سایت پشیبان نیوک فارسی ( http://www.phpnuke.ir ) : ارتقا از رتبه 5 به رتبه 6

سایت مامبو فارسی ( http://www.mambolearn.com/v2 ) :ارتقا از رتبه 5 به رتبه 6

سایت خبرگزاري جمهوري اسلامي ( http://irna.ir ) : نزول از رتبه 8 به رتبه 7 (البته قابل ذکره که سایت ایرنا در بین سایت‌های پارسی بالاترین رنک رو داشت که این نکته رو محمد عزیز به من گفته بود که متأسفانه رنکش نزول پیدا کرد و دیگه سایتی پارسی وجود نداره که دارای رنک بالاتر از 7 باشه)

سایت وب‌آلفا ( http://www.webalfa.net ) : ارتقا از رتبه 0 به رتبه 4 (که واقعاً باعث خوشحالیه بسیار بنده شد که باز هم آرزو دارم یه روزی رتبه‌ی وب‌آلفا 10 بشه :دی)

سایت محبوب و دوست داشتنی پی‌سی‌دانلود: http://www.p30download.com ارتقا از رتبه 4 به رتبه 5

سایت http://www.mypagerank.netارتقا از رتبه 4 به رتبه 7 (که از جمله سایت‌هایی بود که واقعاً تعجب همگان رو برانگیخت چون ارتقا 3 رتبه واقعاً خیلی باعث تعجب می‌شه!)

 

یک سری از سایت‌های دیگه هم نه ارتقا داشتند و نه نزول، بلکه رنکشون ثابت موند. و یک سری دیگه هم دارای سیر نزولی بودند که باید حواسشون رو جمع کنند.

 

دوستان بنده دیگه نیاز ندونستم به تک تک سایت‌های دیگه اشاره کنم و فقط برای اطلاع شما عزیزان همین‌ها رو کافی دونستم. اگه شما هم نکته‌ای دیدین که در رابطه با مطلب بود و یا سایتی دیدین که ارتقای قابل توجهی در این آپدیت داشت ما رو بی‌نصیب نذارین. به امید روزی که همه‌ی ایرانیان پیشرفت داشته باشن.

 

امیدوارم همیشه شاد باشید یک وب: قالب زیبای سایت تک ایده برای وردپرس

 

یک وب: قالب زیبای سایت تک ایده برای وردپرس منبع: یک وب داتــ کام

درباره نویسنده

یک وب

یک‌وب ، تنها یک وب نیست

8 دیدگاه

دیدگاهتون رو ارسال کنید