وردپرس آموزش وردپرس افزونه

معرفی ۳۰ افزونه ضروری و کاربردی برای وردپرس (بخش پایانی)

یک وب: معرفی ۳۰ افزونه ضروری و کاربردی برای وردپرس (بخش دوم)

دوستان همونطور که قول داده بودیم قرار بود سری پایانی رو امروز منتشر کردیم تا پرونده این مطلب تموم بشه. صحبت‌های پایانی رو هم پایان مطلب نوشتم که شکر خدا این پرونده با موفقیت بسته بشه. این شما و این هم بخش پایانی افزونه.

 

21. افزونه FeedBurner FeedSmith

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/21.png

بوسلیه این افزونه شما قادر خواهید بود ترافیک کامل فید ( خوراک یا همان RSS) خود را کنترل نمایید. این پلاگین تمامی مسیر در خوراک  RSS وردپرستان را شناسایی می‌کند و آن‌ها را به فیدبرنر شمل انتقال می‌دهد. این تغییرات برای کاربرانی که قبلاً مشترک فید شما بوده‌اند نیز اعمال می‌شود. در واقع FeedBurner FeedSmith مواقعی که تغییری در فید شما به وجود آید کمک قابل توجه‌ای می‌کند زیرا در غیر اینصورت شما مشترکان خود را از دست می‌دهید و اینجاست که می‌توانید فید خود را انتقال دهید و به اینصوت به کمک شما می‌آید.

 

22. افزونه Enhanced Recent Post Plugin

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/22.png

توسط این افزونه شما می‌تونید آخرین مطالب بلاگتون رو در هرجایی که بخواین به نمایش درآورید. در کنار محدود کردن تعداد عنوانین جهت نمایش، شما می‌تونید تعیین کنید که عناوین کدام دسته‌بندی نمیش داده شوند.

 

23. افزونه Theme Preview

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/23.jpg

این افزونه این قابلیت رو برای شما فراهم می‌کنه تا بتونید پیش‌نمایش پوستتون رو برای کاربران به نمایش بگذارین. البته همونطور که اطلاع دارید از قسمت مدیریت می‌توان پیش‌نمایش پوسته رو دید ولی این مورد فقط برای مدیر سایت امکان پذیره و برای نمایش پوسته برای همگان باید از این افزونه استفاده کنید.

 

24. افزونه  MoFuse

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/24.jpg

اگه شما هم نیاز به یک نسخه موبایل برای بر روی MoFuse.comبرای بلاگتون نیاز دارید می‌تونید روی این افزونه حساب باز کنید. شما با اینکار می‌تونید ای نقابلیت رو برای بازدیدکنندگان سایت به وجود بیارین که براحتی سایت شما رو روی موبایل مشاهده کنند.

 

25. افزونه Robots Meta

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/25.png

این افزونه شما رو قادر می‌سازه تا بتونید روبوت‌های متاتگ‌های مناسب رو به صفحات و خوراک‌ها اضافه کنید و آرشیوهای بی‌مصرف   لینک‌های NoFollowی غیر ضروری رو غیر فعال نمایید.

 

26. افزونه Tweetbacks

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/26.gif

Tweetback، تویت‌های پست‌ها و صفحات شما رو به نمایش می‌گذاره. در این دوران توییتری خوب به‌کارتون میاد.

 

27. افزونه Social Slider

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/27.jpg

Social Sliderیکی از ابزارهای خوب برای شبکه اجتماعی هست که بصورت جی‌کوئری عمل می‌کنه و در سمت راست یا چپ بلاگتون ظاهر می‌شه. این افزونه از شبکه‌های اجتماعی  * RSS* Newsletter* Blip* Flaker* Twitter* Soup.io* Buzz* Sledzik* Tumblr* Facebook* Spinacz* GoldenLine* LinkedIn* Nasza Klasa* NetworkedBlogs* MySpace* Orkut* Grono* FriendConnect* FriendFeed* Digg* Wykop* Kciuk* Picasa* Flickr* Panoramio* DeviantArt* YouTube* Vimeo* IMDb* Last.fm* iSing* Blip.fm* Delicious* Unifyer پشنیبانی می‌کنه.

 

28. افزونه SEO Friendly Images

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/28.png

این افزونه خاصیت Alt و Title رو به تصاویرتون اضافه می‌کنه که اینکار می‌تونه برای سئوی سایتتون مفید واقع بشه. چون معمولاً اضافه کردن خاصیت Alt و Title برای همه‌ی تصاویر کمی سخته که این افزونه می‌تونه برای این موضوع به کمکتون بیاد و ازا ین نظر خیالتون رو جمع می‌کنه.

 

29. افزونه All in One Adsense and YPN

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/29.png

این افزونه یکی از برترین افزونه‌ها برای درج تبلیغ در مطلب یا ابزارک هست. البته این قبیل افزونه‌ها بنابه‌دلایلی در بین بلاگ‌های پارسی کاربردی نداره ولی در نوع خودش می‌تونه یک افزونه واقعاً کاربردی به حساب میاد که می‌تونید هرجا خواستین تبلیغ درج کنید.

 

30. افزونه WP Colorful Tag Cloud

http://up.yekweb.com/images/89-10/introduce-30-plugins-for-wp/30.png

توسط این افزونه می‌تونید براحتی ابربرچسب‌های مختلف سایتتون رو از همدیگه متمایز کنید. بذارین یکم بیشتر توضیح بدم. منظورم از این گفته اینه که می‌تونید برای هر سایز برچسب رنگ متفاوتی رو تعیین کنید که تا اونجایی من توی انجمن وردپرس خبر داشتم خیلی‌ها به دنبال این افزونه بودن و یا این‌کار رو از طریق CSS انجام می‌دادن که با این افزونه براحتی و بدون گرفتن وقت شما انجام‌پذیره.

 

در پایان از اینکه به مطالعه‌ی این مقاله پرداختین واقعاً سپاسگزاریم و امیدواریم که تونسته باشیم تا حد زیادی به سوالات شما درباره‌ی افزونه‌ها جواب داده باشیم. البته باز هم لازم می‌دونیم که اینجا اعلام کنم که استفاده از افزونه‌های زیاد توصیه نمی‌شه چون همونطور که می‌دونید و ابتدای مقاله عرض شد از سرعت بلاگتون کم می‌کنه. بنابراین سعی کنید از افزونه‌هایی استفاده کنید که به آن‌ها نیاز دارین.

فقط اینجا یه تقاضا هم دارم اگه این مطلب رو در سایت خودتون قرار می‌دین منبع رو هم ذکر کنین چون برای این مقاله واقعاً زحمت کشیده شده. از همکاری شما واقعاً متشکرم. ما هم سعی می‌کنیم تا مقاله‌های بیشتری قرار بدیم.

 

امیدوارم همیشه موفق و شاد باشید happy

 

یک وب: معرفی ۳۰ افزونه ضروری و کاربردی برای وردپرس (بخش دوم) منبع: یک وب داتــ کام

درباره نویسنده

سعید فرد

سلام ، سعيد فرد هستم ، از سال 84 وارد دنياي وب و گرافيك شدم ، در حال حاضر طراح وب و گسترش دهنده‌ي وردپرس ، اميدوارم مفيد واقع بشم .

44 دیدگاه

دیدگاهتون رو ارسال کنید