وردپرس آموزش وردپرس سئو و بهینه‌سازی

چک کردن رتبه کلمات کلیدی نوشته ها سایت در وردپرس

آیا میخواهید پستهای وردپرس خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید؟ بسیاری از مبتدیان به صورت دستی رتبه بندی مقالات خود را با تایپ کردن کلمات کلیدی در گوگل بررسی می کننداین به شما یک ایده دقیق را در مورد اینکه کجا مقاله شما برای کلید واژه هدف قرار دارد، ارائه نمی دهددر این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چطور می توانید پست های وبلاگ وردپرس خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید.

چرا رتبه بندی کلمات کلیدی را برای پست های وردپرس خود چک کنید؟

اگر شما راهنمای wordpress SEO به طور دقیق دنبال کنید ، نحوه بهینه سازی هر مقاله در وب سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص یاد خواهید گرفتاین به شما کمک می کند تا ترافیک بیشتری را در وب سایت خود دریافت کنید

اکثر مبتدیان به سادگی در Google جستجو می کنند تا ببینند آیا پست های آنها برای این کلمات کلیدی ظاهر می شوندحتی پس از آن، آنها معمولا تنها صفحه اول یا احتمالا صفحه دوم را در بهترین حالت بررسی می کنند.

مسئله این است که گاهی اوقات مقاله شما ممکن است در زیر دو صفحه اول رتبه بندی کند یا بدتر از آن حتی ممکن است رتبه بندی برای کلیدواژه ای که می خواهید رتبه بندی نکنید.

اگر بر روی دستیابی به رتبه بندی کلمات کلیدی خود به صورت دستی تکیه کنید، در این صورت اطلاعات مفیدی را که می توانید برای بهبود رتبه بندی جستجوگرها و افزایش ترافیک استفاده کنید از دست می دهید.

به این ترتیب، نگاهی داریم به نحوه مرتب سازی رتبه بندی کلمات کلیدی برای پست های وبلاگ وردپرس شما.

1.SEMRush :

SEMRush یکی از بهترین ابزار تحقیق    وتحقیق کلید واژه  در بازار استاین یک مجموعه جامع SEO با تمام ابزارهای مفید است که شما نیاز دارید.

آن را با یک ابزار قدرتمند تحقیق آلی است که می تواند رتبه بندی کلمات کلیدی برای هر نام این دامنه را نشان می دهد شما نیازی به تایپ URL ها برای مقاله های خاص نداریداین به طور خودکار نتایج را برای همهURL های آن نام دامنه دریافت می کند.

نگران نباشید، نام دامنه ای را که میخواهید جستجو کنید را وارد کنید وSEMRush چندین اطلاعات دریافت می کندپس از آن، روی برگه تحقیقات آلی کلیک کنید تا لیست کامل کلیه کلمات کلیدی وب سایت شما رتبه بندی شود.

شما می توانید نتایج را بر اساس موقعیت، URL، ترافیک و موارد دیگر مرتب کنیدشما همچنین می توانید نتایج را به یک فایل CSV و تحقیق آفلاین با استفاده از برنامه های مورد علاقه خود در برنامه های گسترده اکسپرس کنید.

شما همچنین می توانید کلمات کلیدی خاص را با SEMRush ردیابی کنید، و آنها آن کلمات کلیدی را در داشبورد خود پیگیری می کنند، بنابراین شما می توانید بلافاصله عملکرد خود را ببینید.

SEMRush می تواند همین کار را برای هر نام دامنه انجام دهد که بدین معنی است که شما می توانید نام دامنه رقیب خود را وارد کنید و ببینید کدام کلمات کلیدی آنها رتبه بندی می کنندشما همچنین می توانید ترافیک جستجو پرداخت شده خود را، کلمات کلیدی پرداخت شده و سایر اطلاعات مفید که می توانید از آنها استفاده کنید را مشاهده کنید.

2.Google search console :

گوگل کنسول جستجو (قبلا ابزار وب مسترها) مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل برای کمک به مدیران وب سایت وب سایت خود برای جستجو است

شما می توانید عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجو، نمایش ها، کلیک کنید از طریق نرخ، موقعیت و موارد دیگر را ببینیدهمچنین به شما اجازه می دهد XML نقشه سایت را ارائه دهید که به Google کمک می کند هوشمندانه وب سایت خود را خریدن.

برای مشاهده موقعیت های کلیدی خودتان، بر روی گزارش عملکرد کلیک کنید و سپس بر روی میانگین امتیازات کلیک کنید.

کنسول جستجو اکنون بارهای شما را با ستون موقعیت متوسط ​​درج میکندبعد، شما نیاز به کمی جست و خیز برای دیدن لیست کامل کلمات کلیدی سایت خود را برای رتبه.

در کنار هر کلمه کلیدی، شما می بینید که تعداد کلیک ها، نمایش ها و موقعیت در نتایج جستجو چگونه است.

شما می توانید نتایج را بر اساس کلیک، نمایش ها و ستون های موقعیت مرتب سازی کنیدبا مرتب سازی با استفاده از موقعیت، شما قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی رتبه بندی برتر خود را مشاهده کنیدهمانطور که پایین حرکت می کنید، شما قادر خواهید بود که کلمات کلیدی را ببینید که در آن سایت شما عمیق تر در نتایج جستجو ظاهر می شود.

شما همچنین می توانید این داده ها را صادر کرده و با نرم افزار صفحه گسترده مورد علاقه خود باز کنید.

3. ahrefs :


Ahrefs یکی دیگر ازابزار جستجوگر محبوب در میان بازاریابان حرفه ای استاین رابط کاربری آسان برای استفاده است و تلاش می کند اطلاعات را حتی برای کاربران جدید قابل فهم کند.

به سادگی نام دامنه وب سایت خود را در جعبه جستجو وارد کنید، و یک گزارش منظم سازمان یافته با نمودار ها و نمودار های زیبا ایجاد می کند.


شما تمام رتبه بندی کلمات کلیدی خود را در زیر نتایج کلیدی کلمات کلیدی پیدا خواهید کرددر کنار هر کلمه کلیدی، شما قادر به مشاهده حجم جستجو، موقعیت رتبه بندی کلمه کلیدی، چگالی کلمات کلیدی و غیره خواهید بود.

استفاده ازرتبه بندی کلمات کلیدی برای افزایش ترافیک در وردپرس

حالا که یاد گرفته اید که چگونه رتبه بندی کلمات کلیدی را برای سایت وردپرس خود بررسی کنید، بیایید درباره بهبود رتبه بندی خود صحبت کنیم.

تجزیه و تحلیل اینکه چه کلمات کلیدی نیاز به بهبود دارد

مهم است که توجه داشته باشیم که همه کلمات کلیدی برابر نیستند.

به عنوان مثال، رتبه بندی شماره 5 در یک کلیدواژه ترافیک بالا بهتر از رتبه بندی # 1 برای یک کلیدواژه ترافیک پایین است.

جنبه های خاصی برای این داده ها وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، ظاهر شدن در موقعیت # 1 ممکن است همیشه شما را بیشتر ترافیک را به ارمغان بیاورد.شما برخی از کلمات کلیدی خود را رتبه بندی به خوبی رتبه بندی را ببینید، اما به دست آوردن کلیک و یا برداشت قابل توجهی نیست.

در طی این تحقیق، شما همچنین ممکن است برخی از کلمات کلیدی تعجب کنید که شما نمی دانستید که رتبه بندی کرده ایداگر این کلمات کلیدی برداشت های قابل توجه و حجم جستجو داشته باشند، باید ببینید آیا می توانید تغییرات استراتژیک خود را به منظور بهبود رتبه بندی برای آن کلمات کلیدی انجام دهید.

بهبود رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص

پس از اینکه تصمیم گرفتید که کدام کلیدواژه ها در حال کار بر روی آن هستید، می توانید پیش بروید و ببینید کدام یک از مقالات شما بر اساس آن کلمات کلیدی رتبه بندی می شود و شما می توانید آنها را بهتر بهینه سازی کنید.

اینجا نکاتی وجود دارد:

تراکم کلیدی : ببینید چند بار که کلمه کلیدی در محتوای شما ظاهر می شودشما می توانید با استفاده ازافزونهyoast SEO انجام دهید . به سادگی “کلید تمرکز” را در متا جعبه جستجوگر وارد کنید و آن را به شما تجزیه و تحلیل از جمله تراکم کلمه کلیدی را نشان می دهد.

اطلاعات نادرست :مقاله شما می تواند قدیمی باشد، محتوای کافی نداشته باشد یا حاوی اطلاعات نادرست باشدبه روز رسانی آن با اطلاعات جدیدتر و فقط بهبود محتوای می تواند به افزایش جستجوگرها کمک کند.

پیوند داخلی :پیوند داخلی زمانی است که یک مقاله را از صفحات دیگر سایت خود پیوند دهیدپیوند به یک مقاله در سایر محتوای مرتبط می تواند آن را به یک سر و صدا جستجوگرها تبدیل کنددر هنگام پیوند دادن به آن از مقالات دیگر در وب سایت خود، کلمه کلیدی خود را به عنوان متن لنگر استفاده کنید.

بدانید بازدیدکنندگان  شما در وب سایت شما چه انجام  می دهند .

SEMRush و Google Search Console می توانند به شما در پیدا کردن موقعیت های کلیدی شما کمک کنند اما نمیتوانند به شما نشان دهند که تعداد بازدیدکنندگان به مقالات خود، چه جایی از آنها چه می گذرد و آنچه در وب سایت شما انجام می دهند، نشان می دهد.

همه این اطلاعات هنگام برنامه ریزی استراتژی محتوا برای رتبه بندی بعضی کلمات کلیدی بسیار مهم هستند.

این جایی است که گوگل آنالیتیک  در می آید. این تعداد نمایشهای صفحه را برای مقالات شما، محتوای عالی شما، اطلاعات بازدید کننده شما و غیره نشان می دهد.

Google Analytics می تواند برای مبتدیان راه اندازی شود، به همین دلیل توصیه می کنیم از monsterlnsights  استفاده کنید . این یک افزونهGoogle Analytics برای وردپرس است که به شما کمک می کند به راحتیGoogle Analytics را نصب کنید و تمام گزارش ها را در داخل داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که پست های وردپرس خود را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی کنید.

درباره نویسنده

یک وب

یک‌وب ، تنها یک وب نیست

2 دیدگاه

دیدگاهتون رو ارسال کنید