وردپرس آموزش وردپرس

آشنایی با پنل مخفی تنظیمات وردپرس

در وردپرس پنل مخفی وجود دارد که می توانید با وارد کردن آدرس آن به صفحه ای وارد شوید که می توانید بسیاری از تنظیمات سایت خود را از آنجا مدیریت کنید.

بعنوان مثال گاهی در هنگام استفاده از قالب ها، احتیاج به این داریم که تصاویر را به صورت Full-size بارگذاری نماییم (اغلب توسط سازنده غالب ذکر می شود). این گونه تنظیمات را در صفحه ای با نام Option.php انجام می دهیم.

Hidden-WordPress-Panel

 

برای وارد شدن به این پنل می بایست از آدرس زیر استفاده نمایید:

http://domain.com/wp-admin/options.php

*در آدرس بالا به جای domain.com آدرس دامنه وب سایت خود را وارد نمایید.

 

با مطالعه تنظیماتی که در این صفحه وجود دارند به راحتی متوجه می شوید که بعضا شامل تنظیمات پیشخوان، سرور و … می شوند. برخی از آنها در در پیشخوان در دسترس کاربران قرار داشته و برخی هم به دلیل مسائل امنیتی از دید کاربران مخفی بوده است.

بگذارید برای نمونه به یک مورد از این تنظیمات به صورت خاص بپردازیم:

در این صفحه تنظیماتی درباره تصاویر سایت وردپرس شما وجود دارد. کلمه image را در این صفحه با فشردن کلید ctrl+f پیدا کنید. (تصویر زیر)

hidden-panel-image

1)image_default_align

این تنظیم که به صورت پیش فرض بر روی left ست می شود (پنل های انگلیسی) برای تنظیمات پیش فرض نحوه قرار گیری تصاویر در سایت شماست. می توانید از موارد زیر برای این تنظیم استفاده کنید:

 1. left
 2. right
 3. center
 4. none

 

2)image_default_link_type

این تنظیم که به صورت پیش فرض بر روی  media file قرار دارد نوع لینک پیوندی به تصاویر را مشخص می کند. می توانید از موارد زیر برای این تنظیم این مورد استفاده کنید:

 1. media file
 2. attachment page
 3. custom URL
 4. none

 

3)image_default_size

این ویژگی به شما این امکان را می دهد که سایز تصاویر آپلودی در رسانه پیشخوان وردپرس خود را به راحتی تغییر دهید. لازم به ذکر این مورد به صورت معمول بر روی full-size تنظیم شده است. شما همچنین می توانید از موراد زیر در این تنظیم استفاده نمایید.

 1. thumbnail
 2. medium
 3. large
 4. full-size

 

نظرتان در مورد این پنل مخفی چیست؟ آیا برای رفع مشکل و یا تنظیمات خاص دیگری به این صفحه مراجعه داشته اید؟ شما هم اگر روش هایی در وردپرس می شناسید که در دید عمومی قرار نداشته و به صورت مخفی قرار دارند آن را با ما در یک وب در میان بگذارید.

درباره نویسنده

یک وب

یک‌وب ، تنها یک وب نیست

دیدگاهتون رو ارسال کنید