نرم افزار

آموزش حذف صدای خواننده از روی آهنگ

در بین اهالی موسیقی همیشه حذف کردن صدای خواننده از روی آهنگ به عنوان یک چالش یا دغدغه مطرح بوده است و این امر طرفداران زیادی دارد، مشخص است که در هنگام ساخت یک موسیقی قسمت نوا و متن آن به صورت جدا در نرم‌افزار مربوطه ضبط شده و در پایان با خروجی گرفتن ادقام می‌شوند ، پس امکان جداسازی این دو قسمت از هم به صورت اولیه وجود نخواهد داشت و نیازمند ابزارها و دستگاه‌های حرفه‌ای هست.

با این حال، شما با استفاده از ابزارهای مختلف می‌توانید این‌کار را تا حد قابل قبولی انجام دهید که در ادامه به شما آموزش می‌دهیم.

برای دریافت پکیج دوره کامل آموزش حذف صدا از روی آهنگ این مطلب را بخوانید (کلیک کنید)

آموزش حذف صدای خواننده از روی آهنگ

آموزش حذف صدای خواننده از روی آهنگ

یکی از این روش‌ها و ابزار ، استفاده از نرم‌افزار Audacity هست ، Audacity یک نرم افزار رایگان و منبع باز می باشد که به منظور ضبط و ویرایش صدا به کار می رود که قابلیت‌های مناسبی را در زمینه کار با صدا به ما ارائه می‌دهد.

حذف صدای خواننده از روی آهنگ

برای شروع ابتدا نرم‌افزار ذکر شده را از این لینک دانلود و روی کامپیوتر خودتون نصب کنید. نرم‌افزار به صورت رایگان هست و هیچ کد و کرکی برای استفاده لازم ندارد ، پس بعد از اتمام نصب به سادگی میتوانید آن را اجرا کنید .

بعد از اجرای نرم‌افزار Audacity در صفحه اصلی آن ، با استفاده از منو File و سپس Open و یا با کشیدن و رها کردن فایل به وسط صفحه نرم‌افزار ، فایل موسیقی و آهنگ خودتون رو که میخواهید اقدام به حذف صدای آن کنید را در نرم‌افزار باز کنید.

آموزش حذف صدای خواننده از روی آهنگ

آموزش حذف صدای خواننده از روی آهنگ

با زدن کلید Ctrl+A تمامی قسمت‌های فایل صوتی شما در نرم‌افزار انتخاب می‌شود و یا با موس و دراپ-درگ کردن از ابتدا تا انتهای موسیقی این کار را انجام دهید. بعد از انتخاب از منو بالا گزینه Effect را انتخاب می‌کنیم و در لیستی که باز می‌شود گزینه Vocal Remover را پیدا کرده و انتخاب می‌کنیم (گزینه در انتهای لیست قرار دارد)

آموزش حذف صدای خواننده از روی آهنگ

آموزش حذف صدای خواننده از روی آهنگ

مطابق تصویر بالا تنظیماتی در اختیار قرار می‌گیرد که شامل مدل حذف کننده صدا، پایین‌ترین و بالاترین فرکانس مربوط به آهنگی که شما قصد حذف صدایش را دارید می‌شود که با توجه به نوع موسیقی خودتون می‌تونید تنظیمات رو تغییر بدید و در آخر با زدن دکمه OK تغییرات روی فایل صوتی شما اعمال می‌شود و با پخش کردن موسیقی موجود در نرم‌افزار متوجه می‌شوید که صدای خواننده از روی آهنگ حذف شده است . اگر خروجی کار مناسب نبود می‌توانید از نو این کار را با تنظیمات متفاوت در بخش بالا انجام بدید تا به بهترین خروجی دست پیدا کنید.

در آخر می‌توانید از گزینه File/Export Audio از منو فایل صدایتان را ذخیره کنید.

 

اگر با این آموزش نتوانستید کار حذف صدا رو انجام بدید، ما در این دوره آموزشی این‌کار رو به صورت کامل آموزش دادیم، کلیک کنید و بخوانید

 

نمونه موسیقی‌ای که صدای متن آن با استفاده از آموزش حذف شده – آهنگ رقصیدن سرو از سالار عقیلی

 

سوالات و مشکلات خود را در نظرات سایت از ما بپرسید.

درباره نویسنده

یک وب

یک‌وب ، تنها یک وب نیست

۳۸ دیدگاه

دیدگاهتون رو ارسال کنید